Sterta Stali - Opis gry - Hengal.pl
22 maja 2024

Hengal.pl

Wydawnictwo Hengal – Twórz razem z nami

Sterta Stali – Opis gry

To zupełnie nowa gra fabularna, mająca zmodyfikowaną mechanikę Księgi Stali. Jeśli masz ochotę na staromodne sci-fi w zwariowanej otoczce, to ta gra jest dla Ciebie!

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

Przed Wami Sterta Stali – kolejna gra od Macieja Syncerka, ufundowana w trakcie zbiórki na wspieram.to. Oto co powinno Was urzec w tym tytule!

 • Zwariowany świat porzuconej stacji kosmicznej.
 • Mechanika łącząca wykorzystywanie kart oraz kości.
 • Alternatywne zasady.
 • Mistyczne moce członków bandy.
 • Zwariowany ekwipunek.
 • Szczegółowy opis Sterty Stali wraz z przeciwnikami i ich statystykami.
 • Wprowadzająca przygoda.
 • Nietuzinkowe generatory wydarzeń (Dziennik Berniego to coś więcej niż zapiski starego dziwaka!).
 • Tokeny do samodzielnego druku na końcu podręcznika!
 • Zasady gry SKIRMISH (te dostępne w pdf).
 • Oryginalna i bardzo estetyczna oprawa podręcznika.

TECHNICZNIE

 • Podręcznik w twardej oprawie, 108 stron na kredowym papierze w formacie B5.

Twoje zadanie

Wraz z grupą współtowarzyszy pomóż postawić zapomnianą już stację kosmiczną Sterty Stali na nogi! Wypleń szkodniki, naprawiaj moduły zapewniające drużynie korzyści, albo spiskuj z niewielkimi stronnictwami. Nawiążcie relacje z innymi mieszkańcami Sterty, wykorzystajcie ich możliwości i przy okazji… Nie dajcie się zabić!


Czym jest Sterta Stali?

To niewyobrażalnie gigantyczna stacja kosmiczna, położona poza granicami znanego uniwersum. Nie docierają tu żadne sygnały z zewnątrz. Niektórzy mieszkańcy Sterty myślą, że jest ona ostatnim tworem, pozostawionym po dawnych cywilizacjach, które zniszczyło jakieś porypane zjawisko, ale w sumie… kit z tym! Ważne co teraz na Stercie Stali się odwala!


Rola Graczy

Gracze wcielają się w pechowców, zmuszonych do lądowania na Stercie z uwagi na liczne uszkodzenia statku.

Teraz pozostaje im jedno – zmierzyć się z tajemniczym miejscem, które stoi przed nimi z “otwartymi rękoma” (czego nie powiemy już o mieszkańcach ze stacji!).

Przyjdzie im poznać szalonych tubylców o ekstremalnie sprzecznych interesach (swoją drogą, niektórzy mają serio zryte banie). Olbrzym Ohm chce wyplenić ze stacji wszelkie szkodniki, androidy szykują komunistyczną rewolucję, a niewielkie różowe snorlingi – kradną co ciekawszy i groźniejszy sprzęt, by odsprzedać go stworzeniom, zagrażającym wszystkiemu, co próbuje egzystować w pokoju. Wspominałem o kosmicznych lamach? Czasem się gdzieś pałętają. Uważaj na ich paskudne opluwanie – serio. Zatruwają.


Eksploracja

Lubisz eksplorację? Dobrze trafiłeś! Stertę podzielono na dziewięć głównych obszarów; a to, co tam znajdziesz, i zagrożenia, na jakie trafisz, różnią się znacząco od regionu.

Każdy obszar posiada kilkanaście rozpisanych lokacji, postaci niezależnych i przeciwników. Każdy z indywidualnym charakterem i celami. Będzie więc co przeszukiwać! Kto by pomyślał, że grzebanie w stercie stanie się tak arcyciekawym zajęciem!


Przejdź do sklepu, klikając baner*Pocztówki przedstawiają losowy motyw z gier Hengala.