Groty i Giganci - Staromodna Gra Fabularna - Hengal.pl
15 sierpnia 2022

Hengal.pl

Wydawnictwo Hengal – Kroczymy twoją drogą!

Groty i Giganci – Staromodna Gra Fabularna

Chwyć za miecz i ruszaj w groty, na poszukiwania gigantów. Poczuj ducha Swords & Wizardry: Whitebox.


Czym są Advanced Groty i Giganci (G&G)?

G&G jest polską, klasyczną grą fabularną, która wykorzystuje zasady gry Swords & Wizardry: Whitebox oraz darmowe zasady Dungeons & Dragons 3.5 oraz 5. Nie jest to gra staroszkolna, jako że wykorzystuje trochę nowoczesnych pomysłów. Jest to gra staromodna – list miłosny do starych gier fabularnych oraz komputerowych. Poprzednia wersja gry przyjęła się bardzo ciepło i spłodziłem do niej serię suplementów, które ta wersja podręcznika również zawiera. Jeśli szukasz klasycznej gry fabularnej z setką potworów, zaklęć i wieloma możliwościami tworzenia postaci oraz wychowałeś się na grach komputerowych typu Baldur’s Gate, Icewind Dale czy Neverwinter Nights, to jest to tytuł właśnie dla ciebie.

Znajdziesz tutaj wiele znajomych klas postaci, zdolności, przeciwników oraz zasad. G&G to również system charakteryzujący się ogromną swobodą. Zasady są dosyć proste, lecz Prowadzący może system dostosować do potrzeb swoich i drużyny. Możesz wykreślić część mechanik z podręcznika i prowadzić luźne przygody w znanym ci świecie fantasy (np. Forgotten Realms), albo możesz w pełni wykorzystać mechaniki G&G, jeśli jesteś fanem kombinowania i taktycznych walk z wykorzystaniem figurek oraz mapek.

A co, jeśli jesteś hardkorowym erpegowcem? Nie ma problemu – G&G posiada kilka stylów gry, w zależności od długości brody graczy, jest nawet możliwość grania wieśniakami na zerowym poziomie doświadczenia!

W skrócie: G&G:

* posiada znacznie więcej opcji, ras oraz klas niż inne retroklony,

* ma zasady, które można dostosowywać do własnych potrzeb, są one atrakcyjne zarówno dla początkujących jak i dla tych, którzy szukają luźnego grania,

*system stara się korzystać tylko z k20 oraz k6,

* posiada kilka nowoczesnych rozwiązań – bardziej wytrzymałe i niezwykłe postacie, źródła szczęścia i nieszczęścia,

* podręcznik zawiera alternatywne zasady, jak np. porady na trzy style prowadzenia, czy też Funnel/Lejek,

* podręcznik all-in one, od tworzenia, porad, generatorów, potworów i zaklęć,

* jest darmowy.