Groty i Giganci - Staromodna Gra Fabularna - Hengal.pl
21 czerwca 2024

Hengal.pl

Wydawnictwo Hengal – Twórz razem z nami

Groty i Giganci – Staromodna Gra Fabularna

Chwyć za miecz i ruszaj w groty, na poszukiwania gigantów. Poczuj ducha Swords & Wizardry: Whitebox.


Czym są Advanced Groty i Giganci (G&G)?

G&G jest polską, klasyczną grą fabularną, która wykorzystuje zasady gry Swords & Wizardry: Whitebox oraz darmowe zasady Dungeons & Dragons 3.5 oraz 5. Nie jest to gra staroszkolna, jako że wykorzystuje trochę nowoczesnych pomysłów. Jest to gra staromodna – list miłosny do starych gier fabularnych oraz komputerowych. Poprzednia wersja gry przyjęła się bardzo ciepło i spłodziłem do niej serię suplementów, które ta wersja podręcznika również zawiera. Jeśli szukasz klasycznej gry fabularnej z setką potworów, zaklęć i wieloma możliwościami tworzenia postaci oraz wychowałeś się na grach komputerowych typu Baldur’s Gate, Icewind Dale czy Neverwinter Nights, to jest to tytuł właśnie dla ciebie.

Znajdziesz tutaj wiele znajomych klas postaci, zdolności, przeciwników oraz zasad. G&G to również system charakteryzujący się ogromną swobodą. Zasady są dosyć proste, lecz Prowadzący może system dostosować do potrzeb swoich i drużyny. Możesz wykreślić część mechanik z podręcznika i prowadzić luźne przygody w znanym ci świecie fantasy (np. Forgotten Realms), albo możesz w pełni wykorzystać mechaniki G&G, jeśli jesteś fanem kombinowania i taktycznych walk z wykorzystaniem figurek oraz mapek.

A co, jeśli jesteś hardkorowym erpegowcem? Nie ma problemu – G&G posiada kilka stylów gry, w zależności od długości brody graczy, jest nawet możliwość grania wieśniakami na zerowym poziomie doświadczenia!

W skrócie: G&G:

* posiada znacznie więcej opcji, ras oraz klas niż inne retroklony,

* ma zasady, które można dostosowywać do własnych potrzeb, są one atrakcyjne zarówno dla początkujących jak i dla tych, którzy szukają luźnego grania,

*system stara się korzystać tylko z k20 oraz k6,

* posiada kilka nowoczesnych rozwiązań – bardziej wytrzymałe i niezwykłe postacie, źródła szczęścia i nieszczęścia,

* podręcznik zawiera alternatywne zasady, jak np. porady na trzy style prowadzenia, czy też Funnel/Lejek,

* podręcznik all-in one, od tworzenia, porad, generatorów, potworów i zaklęć,

* jest darmowy.

Nietuzinkowy świat do mechaniki podręcznika Groty i Giganci.

Poznaj człokokształtne dzikołaki i wyrusz w podróże wraz z boginią Laki!


Osteria to dodatek do gry Advanced Groty i Giganci, który opisuje oficjalny świat tej gry. Osteria jest fantastyczną krainą, gdzie wiele niezwykłych ras walczy o dominację nad mistycznymi wrotami martwego boga, a sami bogowie od tysięcy lat prowadzą ze sobą konflikt, który przeniósł się z ich domeny, do świata śmiertelników. Podręcznik nie tylko opisuje każdą krainę Osterii, ale zawiera również nowe mechaniki, opcje tworzenia oraz rozwijania bohaterów oraz pomysły na przygody – w tym jeden krótki, gotowy na pierwszą sesję scenariusz! Osteria pozwala na prowadzenie przygód w różnych klimatach – od poważnych intryg na skorumpowanych dworach Senrel, aż po szaleńcze przygody na mroźnych pustkowiach rządzonych przez telepatyczne pingwiny. Do gry wymagany jest podstawowy podręcznik Advanced Groty i Giganci.

Zaznaj epickich przygód z tym niesamowitym, mechanicznym suplementem.


LEGENDY to nowy dodatek, skupiający się na stronie mechanicznej gry. W środku znajdziemy wiele usprawnień, nowości, klas postaci itp..

Legendy zawierają:

– nowe klasy: Alchemika, Mnicha, Templariusza oraz Tropiciela,

– zasady dalszego rozwoju klas z podstawowego podręcznika,

– zasady podklas Wojownika,

– mechanikę Alchemii,

– atuty 2.0, czyli nowości w systemie „talentów”,

– NOWY WYMIAR BITWY! – czyli usprawniona i podrasowana walka na systemie GiGa,

– tabele krytycznych ran (nie będzie już tak łatwo!),

– ciekawe zasady czempionów – potworów, a także propozycje modyfikacje istniejących istot,

– sekrety magii (jako, że to sekrety, nie powiemy nic więcej!),

– a także rozdział o enigmatycznej nazwie „Dla kogoś śmieci…”.


Dodaj komentarz