Efekt Mocy - Gra Fabularna - Hengal.pl
12 lipca 2024

Hengal.pl

Wydawnictwo Hengal – Twórz razem z nami

Efekt Mocy – Gra Fabularna

Szybka, sprawna mechanika do rozegrania przygód w klimacie sci-fi. Idealna na konwentowe granie i szybkie sesje.


Produkt w sklepie – KLIK!

Czołem podróżnikom w kosmosie!
Zapewne czekaliście już jakiś czas na tę wiadomość! Mieliśmy spore problemy z łącznością, gdyż warunki na planecie się znacznie pogorszyły, ale dzięki sprawnej pracy – pewnej grupie bohaterów – udało się przywrócić zasilanie na stacji i już nadajemy w eterze!

Czym jest Efekt Mocy?

Efekt Mocy (Mechanika Efektu Mocy – MEM) to mechanika stworzona do grania w sposób mocno narracyjny, dynamiczny oraz wspierający rozwój bohatera gracza poprzez jego własne osiągnięcia (do tego właśnie służą Kamienie Milowe w mechanice, ale o nich opowiem więcej kiedy indziej).

W jakim klimacie zrobiony jest MEM?

Wszelkie potwory, atrybuty oraz narzędzia w podręczniku służą klimatowi Sci-fi i pod takie settingi jest pisany MEM. Nadaje się do grania w klimatach space opery, Star Wars, Mass Effect – między innymi przez fakt występowania w nich ogromnych zmian, wpływających na bohaterów graczy. Chodzi o modyfikacje cielesne, zostanie cyborgiem, mutacje, czy też trening by zostać na przykład rycerzem gwiezdnego zakonu. Oczywiście jeżeli wyciągniemy samą podstawę, zmienimy nazwy atrybutów i utworzymy odpowiednią ilość sprzętu etc. to można grać na MEM w innym klimacie.

Co jest w MEM czego nie mają inne systemy/mechaniki ?

MEM łączy w sobie to co najbardziej lubi się w Fate, PbtA oraz innych systemach. Przy tym bije obydwa powyższe prostotą, która pozwala dobrze się bawić już po chwili od otwarcia podręcznika.
Stworzono przyjemny system walki, który pozwala mocno wykazać się kreatywnością i nie wymaga poznawania kilkudziesięciu stron przed sesją. Efekt Mocy to także zbiór prostych szablonów, do których można dopisać własne stworzenia, przeciwników albo przedmioty. Nawet będąc początkującym.
Zależy nam, by w krótkiej małej książeczce zawrzeć symboliczny kopniak inspiracji z mechaniką, gotową wesprzeć krótkie kampanie w naszych ulubionych uniwersach kosmicznych. Czy to sci-fi (Obcy, Kod Nieśmiertelności, Predator, Elex) czy też space opera (Gwiezdne Wojny, Strażnicy Galaktyki).
Wielką zaletą której nie posiadają inne systemy, jest bardziej naturalny system rozwoju bohatera.

Czy mogę poprowadzić to dzieciom/ początkującym / laikom?

Bez trudu osoba nawet kompletnie nowa w grach fabularnych pojmie zasady tej mechaniki, zwłaszcza jeżeli osadzimy sesje w znanym jej uniwersum.

Czy to sama mechanika?

Początkowo miała być to sama mechanika, jednak pojawi się prosty setting specjalnie na potrzeby tej gry, więc z grubsza można określić to nawet systemem, jednak skupiamy się na mechanice.

OFICJALNA ZAPOWIEDŹ !!!

Do wszystkich mieszkańców Układu H3.N.64L – zapowiadamy grę fabularną z akcją osadzoną w kosmosie, autorstwa Jakuba Węgrzynowicza z Polskie Erpegowanie!


Gra ma stawiać na sporą dozę dowolności, wprowadzania własnych elementów i najważniejsze – płynną i wartką narrację. Z pewnością to będzie pozycja dla osób dopiero zaczynających zabawę z RPG, lubujących się w klimatach Sci-Fi oraz Space Opery, a także ceniących sobie płynność rozgrywki.?

Efekty Mocy to:
– szybka mechanika wspierająca płynną narrację, skupiająca się na historii bohaterów (system kamieni milowych), nadająca się do gry w popularnych settingach Sci-Fi oraz Space Opera (Gwiezdne Wojny, Mass Effect, Obcy etc.),
– łatwe tworzenie bohatera w kilkanaście minut,
– nieograniczony klasami system rozwoju postaci, stawiający na heroiczne czyny lub trening,
– specjalne moce, mające podłoże nadnaturalne oraz ich tabela,
– system powracających wrogów, zdobywających doświadczenie w czasie starć z bohaterami,
– znajdujący się w podręczniku ciekawy scenariusz do pierwszej przygody z mocnym zwrotem akcji, oraz trudną decyzją do podjęcia stawiającą Graczy w patowej sytuacji, idealnie nada się dla początkujących Mistrzów Gry, a także sprawdzi się jako “brama” do wejścia w klimat gry i zasady,
– kilka gotowych postaci, dzięki którym od razu wskoczysz do gry,
– opcjonalny kreator klas postaci,
– bestiariusz z nietuzinkowymi przeciwnikami,
– charakterystyka popularnych statków kosmicznych, którymi mogą latać bohaterowie,
– mechanika bitwy statków w kosmosie,
– zarys uniwersum C03A z opisem frakcji, charakterystyką głównych planet oraz ważnych postaci.

Jednak Efekt Mocy to nie tylko podręcznik, ale także:
– dodatkowe materiały do pobrania, stworzone przez autora gry, Jakuba Węgrzynowicza,
– mapa galaktyki,
– generator planet do odwiedzenia (link w komentarzu),
– dodatkowe istoty,
– artykuły na blogu Polskie Erpegowanie,
– dedykowane playlisty na Spotify oraz Youtube…
… czyli pełne wsparcie systemu!⚠️

ŚWIAT – C03A

Ludzka rasa podbiła kosmos, po tym jak dzięki tajemniczej śpiączce, część z nich odkryła u siebie niezwykłe zdolności porównywalne do magii znanej z książek. Czułość na energię pod wieloma postaciami stała się darem, który po opanowaniu potrafił przynosić wiele korzyści.

W obliczu rozwoju robotyki, obaw względem wiary i nauki, a także niezwykłych zdolności które opanowała jedynie cząstka społeczeństwa, korporacje łase na zyski postanowiły odmienić stan polityczny Initium. Rząd na planecie stał się autorytarną i zjednoczoną gospodarczo mega-korporacją. Wszystkie narody złączyły się w Unię Zachowania Człowieczeństwa.
Nie każdemu jednak spodobał się nowy stan rzeczy. Powstały nowe, inne stronnictwa.

Podczas rozwoju wydobycia w różnych zakątkach galaktyki, największe znaczenie uzyskała stacja wydobywcza Nowy Londyn. Los bywa przewrotny, a ludzie nieprzewidywalni. Nie musiało minąć wiele czasu, by stacja uzyskała autonomię poprzez odłączenie się od Unii. Separatyści z Nowego Londynu kilkoma sprawnie przeprowadzonymi bitwami zniechęcili do walki rząd z Initium.

W międzyczasie pojawiła się szybko zyskująca na popularności Organizacja Antygona – cichy z początku bunt, który znalazł sobie dom w systemie planety Praag. Antygona kojarzona jest z anarchią i chaosem, i nie bez powodu. Jej przywódca uważa, że jedynie chaos może oczyścić wszechświat, i rozpocząć nową erę zysków i odkryć.

Materiały dodatkowe:
1. Playlista na Spotify
https://open.spotify.com/playlist/5dEYkdPfXMuY6qicQKz7dB?si=RO51XZGzRDm3SQQoW0fh_Q&fbclid=IwAR1lAmGyJEp1Jxb8M4BAtmWktklklzWqnoicXA-wGxc1xltO62OcqlBh8wk