Agonia 3 Edycja - Hengal.pl
11 stycznia 2022

Hengal.pl

Wydawnictwo Hengal – Kroczymy twoją drogą!

Agonia 3 Edycja

https://wspieram.to/agonia3ed

Na tej stronie dowiesz się wszystkiego o tej ponurej grze fabularnej. Wejdź do świata, w którym upadłe bóstwo zostało przykute do niebios, a jego krew zalewa świat Exidium, przez co rzeki czerwienieją, fauna i flora mutuje. Nie bój się, nikt nie usłyszy Twojego krzyku strachu i bólu – gdziekolwiek byś nie był.

Kompletna wizualizacja wszystkich elementów jakie planujemy zawrzeć na zbiórce społecznościowej.

OPIS ŚWIATA?

Stare królestwa spłonęły, ziemia została splugawiona a woda dosłownie zamieniła się w krew. Ludzie w Exidium zostali niemal wyniszczeni po wojnie z armiami czartów oraz po przebudzeniu mrocznego boga Kruentisa, który obecnie jest przybity do niebios. Jednak ludzkości nie da się tak łatwo wytępić – wiele osad przetrwało apokalipsę i po wielu latach, ludzkie krainy znowu ożyły, lecz muszą się przyzwyczaić do nowego świata, gdzie potwory znane ze średniowiecznych powieści rzeczywiście krążą po drogach oraz dziczach, a każdy koszmar jest realny. Są to najgorsze możliwe czasy, ale ludzie starają się jakoś przeżyć… i podbić ten świat ponownie.

Agonia, to Ponura Gra Fabularna, w której gracze wcielają się w mieszkańców Exidium. Możesz wyruszyć w drogę jako Wędrowiec, który szuka nadziei dla tego świata lub możesz spokojnie egzystować w jeden z wielu osad i w niej budować swoją lokalną legendę.

Podręcznik ten zawiera wszystkie zasady potrzebne do gry – około 120 zawodów, które można praktykować, jeszcze więcej talentów wyróżniających twojego mieszkańca, znaki szczególne, bogaty spis przedmiotów i zasady, dzięki którym możesz nie tylko odgrywać przygody oraz bitwy, ale również możesz zarządzać własnymi krainami, armiami i biznesami!

????????????????????

Wizualizacja podręcznika

TRZECIA EDYCJA – ZMIANY

Trzecia edycja Agonii nie tylko przeszła kompletny tuning, jeśli chodzi o oprawę wizualną, ale też jest napakowana poprawkami w tekście, mechanice oraz dodatkami. Lista zmian w skrócie:

* Kompletnie nowa oprawa
* Inaczej rozwiązane znaki szczególne postaci
* Nowa mechanika depresji
* Masa poprawek w talentach, rebalans, nerfy, polepszenia…
* Nowa mechanika rytuałów
* Podręcznik zawiera niemal wszystkie dodatki – również te fanowskie!
* Nowe tabele dla potworów i same monstra również zostały lepiej rozpisane
* Nowe zasady rozwoju postaci
* Przerobione niektóre zasady walki…
* … i nowe możliwości w walce
* Nowa karta postaci

Karty Postaci do Agonii

ZBIÓRKA NA WSPIERAM.TO – START 10.01.2020

Najważniejsze informacje:
1. Start 10 Stycznia w piątek o godzinie 12:00, czyli w samo południe!
2. Zbiórka potrwa nieco ponad miesiąc.
3. Każda osoba wspierająca Agonię w pierwszym dniu (10.01) otrzyma W PREZENCIE DRUKOWANY SUPLEMENT o nazwie Karczemne Bajanie, mający w założeniu 60+ stron (A4)!
4. Poza głównym celem zbiórki (druk podręcznika do Agonii 3. Edycji), w dalszych progach pojawią się m.in: specjalne talie kart jako pomoce do sesji, wielka mata z mapą świata, EKRAN MG(!), wsparcie działających klubów fantastyki.
5. Pojawią się CELE SPOŁECZNOŚCIOWE, czyli polubienia fanpage Wydawnictwa Hengal oraz Noobirusa, dzięki czemu pojawią się nowe pliki pdf do Agonii oraz… niespodzianki!

NAGRODY

Plik PDF Agoni
Drukowana Agonia + pdf Karczemne Bajanie
Drukowana Agonia + pdf Karczemne Bajanie + gadżety
Mega pakiet: podręcznik, PDF suplementu, gadżety i mata z mapą świata!
NIE ZAPOMNIJ !!!