Agonia: Ponura Gra Fabularna 3 ed. - Hengal.pl
21 czerwca 2024

Hengal.pl

Wydawnictwo Hengal – Twórz razem z nami

Agonia: Ponura Gra Fabularna 3 ed.

Kruentis krwawi, a wy tylko już dogorywacie. Ile zdążycie zrobić kroków, nim na dobre przepadniecie w beznadziejnych historiach świata Agonii?


OPIS ŚWIATA

Stare królestwa spłonęły, ziemia została splugawiona a woda dosłownie zamieniła się w krew. Ludzie w Exidium zostali niemal wyniszczeni po wojnie z armiami czartów oraz po przebudzeniu mrocznego boga Kruentisa, który obecnie jest przybity do niebios. Jednak ludzkości nie da się tak łatwo wytępić – wiele osad przetrwało apokalipsę i po wielu latach, ludzkie krainy znowu ożyły, lecz muszą się przyzwyczaić do nowego świata, gdzie potwory znane ze średniowiecznych powieści rzeczywiście krążą po drogach oraz dziczach, a każdy koszmar jest realny. Są to najgorsze możliwe czasy, ale ludzie starają się jakoś przeżyć… i podbić ten świat ponownie.

Agonia, to Ponura Gra Fabularna, w której gracze wcielają się w mieszkańców Exidium. Możesz wyruszyć w drogę jako Wędrowiec, który szuka nadziei dla tego świata lub możesz spokojnie egzystować w jeden z wielu osad i w niej budować swoją lokalną legendę.

Podręcznik ten zawiera wszystkie zasady potrzebne do gry – około 120 zawodów, które można praktykować, jeszcze więcej talentów wyróżniających twojego mieszkańca, znaki szczególne, bogaty spis przedmiotów i zasady, dzięki którym możesz nie tylko odgrywać przygody oraz bitwy, ale również możesz zarządzać własnymi krainami, armiami i biznesami!

Kompletna wizualizacja wszystkich elementów Agonii.
Wizualizacja podręcznika

TRZECIA EDYCJA – ZMIANY

Trzecia edycja Agonii nie tylko przeszła kompletny tuning, jeśli chodzi o oprawę wizualną, ale też jest napakowana poprawkami w tekście, mechanice oraz dodatkami. Lista zmian w skrócie:

* Kompletnie nowa oprawa
* Inaczej rozwiązane znaki szczególne postaci
* Nowa mechanika depresji
* Masa poprawek w talentach, rebalans, nerfy, polepszenia…
* Nowa mechanika rytuałów
* Podręcznik zawiera niemal wszystkie dodatki – również te fanowskie!
* Nowe tabele dla potworów i same monstra również zostały lepiej rozpisane
* Nowe zasady rozwoju postaci
* Przerobione niektóre zasady walki…
* … i nowe możliwości w walce
* Nowa karta postaci