Mystery: Mroczny wiek - premiera - Hengal.pl
21 maja 2024

Hengal.pl

Wydawnictwo Hengal – Twórz razem z nami

Mystery: Mroczny wiek – premiera

START SPRZEDAŻY DZISIAJ O 19:00

Usiądź i ochłoń. Zaraz wszystko ci wytłumaczę. Pewnie po przebudzeniu czujesz się skołowany, ale nie bój się, to za chwilkę minie. Mam dla ciebie pewną wiadomość. Umarłeś, ale znowu żyjesz i masz nie jedną misję do wypełnienia.

MYSTERY: MROCZNY WIEK

Gra opowiada o zmaganiach nieumarłych istot ze światem Tajemnic. Bohaterowie tej historii zostają zesłani przez siły wyższe – Chór i Sąd Anielski, trzymające pieczę nad Ziemiami Syzygium – do przeogromnego uniwersum licznych światów osadzonych w realiach dark fantasy, połączonych z kosmosem.

  • Mechanika PbtA została tak dostosowana, aby gracze mieli niesamowite możliwości wprowadzania do narracji swoich elementów – przez zadawanie na głos pytań i odpowiadanie na nie sobie samemu. To sprawia, że gra bardzo mocno podkręca ideę tworzenia wspólnych historii.
  • Wewnątrz znajdziesz: proces tworzenia Tułacza, liczne artefakty, przedziwny ekwipunek, Ruchy dla MG oraz graczy, a także bardzo bogaty rozdział dla Mistrza Gry z poradami i narzędziami do sesji.
  • Profesjonalny lektor: w podręczniku znajdują się kody QR, prowadzące do profesjonalnego lektora, który wprowadza czytelnika do rozdziału, czy też opowiada o potworach. Może zostać wykorzystany nawet na sesji!

PDF GRATIS — WYSYŁANY PRZEZ DTRPG JESZCZE TEGO SAMEGO DNIA PO ZAMÓWIENIU

MYSTERY: SEKRETY ZIEMI

Dodatek natomiast porusza tematy natury oraz tajemnic skrywanych pod ziemią. Nowe legendy oraz mity wywrócą postrzeganie postaci o świecie do góry nogami, a odkryte informacje o przeszłości zmuszą do podejmowania trudnych decyzji.

  • Bestiarium ziemi został opracowany przez Ziemowita Lewandowskiego, który wprowadza sześć, całkiem nowych przeciwników, z ciekawym tłem fabularnym. Zbiór potworów idealnie przyda się w czasie przygód osadzonych w klimatach nawiązujących do natury.
  • Mity sekretów Ziemi to pakiet opowieści, przeznaczony dla osoby prowadzącej Mystery: Mroczny wiek, który zaowocuje nowymi zjawiskami, władzami, a także legendami o wielkich bohaterach.
  • Gotowe Tajemnice działają w tej grze jak scenariusze. Mistrz Gry może z nich skorzystać, aby na szybko wprowadzić nowych graczy w ten niebywały świat. W suplemencie znalazły się aż cztery przygody: Armie umarłych; Podróż do kresu duszy; Dzień, który nie nastąpił oraz Jedność.
  • Tabele losowe zwieńczają zawartość w dodatku, dając prowadzącym koło ratunkowe w najpotrzebniejszych momentach lub graczom – gdy tego będą potrzebowali!

Pobierz elementy do gry za darmo!

Kliknij i pobierz za darmo Mystery: Odrodzenie
Lektorska zapowiedź wersji audio
Trailer zbiórkowy
Sesja Mystery
Sesja Odrodzenia
Słuchowisko od Radia Arkham
Wywiad z Autorem

Dodaj komentarz