Summerland RPG — Fantastyczna Kozetka rozmawia z Hengalem - Hengal.pl
23 czerwca 2024

Hengal.pl

Wydawnictwo Hengal – Twórz razem z nami

Summerland RPG — Fantastyczna Kozetka rozmawia z Hengalem

Jak dobrze wiecie, nadchodzącą zbiórką Hengala jest Summerland RPG, czyli postapokaliptyczna gra fabularna autorstwa Grega Saundersa, twórcy Warlocka, poruszająca losy ludzi odrzuconych. Zbiórka na Summerland RPG startuje 14 listopada.

Summerland: Polska Edycja

Ola Radomska-Budnik (prowadząca podcastu Fantastyczna Kozetka) porozmawiała z Ziemowitem Lewandowskim i Wojciechem Wons na temat Summerland: Polska Edycja. Zbiórka na wspieram.to odbędzie się 14 listopada.


Czym jest Summerland? Opis systemu znajduje się poniżej.

Summerland: Polska Edycja to postapokaliptyczna gra fabularna autorstwa Grega Saundersa, twórcy Warlocka, która porusza losy ludzi odrzuconych. Gracze będą mieli okazję wcielić się w tzw. Drifterów — wędrowców, którym udało się przetrwać leśny kataklizm. Summerland: Polska Edycja to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika narracyjnych systemów oraz postapokalipsy.

System oparty jest na rzutach kośćmi sześciościennymi. Wyniki rzutów graczy porównuje się z ustalonym poziomem trudności; jeśli mają więcej, zdają test! Istnieje wiele rozwiązań, które mogą wpłynąć na wynik takich jak narzędzia, tagi postaci oraz umiejętności.

Summerland posiada mechanikę z interesującymi założeniami i wspiera narracyjną rozgrywkę.


Czwarty odcinek posłuchacie:

Na Spotify:


Na Youtube:

Dodaj komentarz