Agonia - Licencja dla twórców - Hengal.pl
16 kwietnia 2024

Hengal.pl

Wydawnictwo Hengal – Twórz razem z nami

Agonia – Licencja dla twórców

Od dziś każdy może stworzyć swoje materiały do Agonii: Ponurej Gry Fabularnej i je udostępnić. Na jakich dokładnie zasadach? Określa to OGL spisany wraz z Wydawnictwem przez Szymona Piecha.

OTWARTA LICENCJA AGONIA: PONURA GRA FABULARNA Wersja 1.0
Poniższy tekst jest własnością firmy Hengal oraz Szymona Piecha (c)

 1. Definicje: termin “Współtwórca” odnosi się do strony, która udostępnia własne materiały oparte na grze Agonia: Ponura Gra Fabularna. Termin “Dzieło pochodne” odnosi się do materiału opublikowanego przez
  Współtwórcę. Termin “Autor” odnosi się do oryginalnego twórcy dzieła Agonia: Ponura Gra Fabularna – Szymona Piecha. Termin „Właściciel praw autorskich” odnosi się do wydawnictwa Hengal.
 2. Współtwórca ma dostęp do materiałów opublikowanych przez Autora pod wyznaczonym oficjalnie linkiem. Materiały te Współtwórca może wykorzystać do tworzenia własnych Dzieł pochodnych kompatybilnych z grą Agonia: Ponura Gra Fabularna.
 3. Dziełem mogą być teksty publikowane w druku lub w formie elektronicznej. Dzieła te muszą zawierać pełny tekst niniejszej licencji.
 4. Poprzez korzystanie z materiałów oraz tekstu licencji, Współtwórca wyraża zgodę na warunki zawarte w niniejszym tekście.
 5. Poprzez korzystanie z materiałów oraz tekstu licencji, Współtwórca uzyskuje prawo do wykorzystywania tytułu Agonia: Ponura Gra Fabularna, świata Exidium oraz pochodnych materiałów w swoim Dziele pochodnym.
 6. Współtwórca ma prawo do udostępniania Dzieł pochodnych w formie elektronicznej lub fizycznej, bez uzyskiwania za to przychodów.
 7. Współtwórca ma prawo do sprzedawania Dzieła pochodnego i uzyskiwania z tego tytułu przychodów, pod warunkiem, że to Dzieło pochodne jest wydawane w formie elektronicznej lub fizycznej przez Właściciela praw autorskich.
 8. Szczegóły wydania oraz uzyskiwania przychodów z Dzieła pochodnego należy ustalić z Właścicielem praw autorskich.
 9. Współtwórca może reklamować swoje dzieło z użyciem logotypów Autora oraz Właściciela praw autorskich, tylko jeśli uzyskał pisemną zgodę na to od Autora oraz Właściciela praw autorskich.
 10. Przerwania licencji: niniejsza licencja jest unieważniona w terminie 30 dni, jeśli Współtwórca nie przestrzega któregoś z jej punktów.
 11. Autor nie ponosi szkód wynikających z przestrzegania lub przerwania licencji przez Współtwórcę.

http://bit.ly/3aEGZz6 <- Tutaj znajdziecie również loga, materiału do składu, dokumentu w DOCu z przygotowanym wzorem tworzenia PDFów.

NAWIĄŻ WSPÓŁPRACĘ – WSPÓŁTWORZĄC AGONIĘ!

Licencja pozwala na czerpanie finansowych korzyści ze stworzonych materiałów, jednak muszą one zostać wydane (zarówno w formie elektronicznej jak i fizycznej) przez Wydawnictwo Hengal. Gorąco zapraszamy do współpracy. Wystarczy napisać maila na adres: wydawnictwo@hengal.pl oraz dołączyć plik. Odezwiemy się!

DALSZE PLANY?

Jeśli inicjatywa spotka się z zainteresowaniem, Wydawnictwo zobowiązuje się do stworzenia specjalnego miejsca, gdzie pojawią się wszystkie materiały do Agonii w jednym miejscu! To ułatwi komunikację autorów dzieł pochodnych oraz zainteresowanych!

Pozdrawiamy,
Zespół Hengal