Słowianie 1.5 - WAŻNE INFORMACJE - Hengal.pl
21 maja 2024

Hengal.pl

Wydawnictwo Hengal – Twórz razem z nami

Słowianie 1.5 – WAŻNE INFORMACJE

SŁOWIANIE: MITOLOGICZNA GRA FABULARNA 1.5

SPRZEDAŻ – CO MUSISZ WIEDZIEĆ? 

Już za dwa dni, 27 kwietnia startuje sprzedaż Słowian o numerze 1.5. Wielu z Was dopytywało kiedy znowu podręcznik pojawi się w druku, a dochodzą nas słuchy, że i Ci którzy posiadają wersję ze wspieram.to, i tak chcą uzupełnić ją o 1.5 w swojej kolekcji.

Co zatem musisz wiedzieć o najbliższej akcji?

Podręcznik do Słowian jest w realizacji, czekamy na egzemplarze z drukarni. Planowo miały się u nas pojawić nieco wcześniej, ale w ostatnim czasie mieliśmy zakolejkowane również: Efekt Mocy, Karczemne Bajania oraz Agonię, tym samym nieco ten ostateczny termin się przedłużył. Wykorzystaliśmy ten czas, np. na dodatkową korektę. Pragniemy dostarczyć Wam lepszy podręcznik na każdym polu od balansu mechaniki, po skład i poprawność.

Czy to przedsprzedaż? – Nie do końca, ale postaramy się umilić czas w oczekiwaniu na przesyłkę (która zostanie zrealizowana w ciągu około półtorej tygodnia).

ZAMAWIAJĄC PODRĘCZNIK DO SŁOWIAN otrzymujesz: 

1. PDF z grą Słowianie: Mitologiczna Gra Fabularna Edycja 1.5. Dystrybucja odbędzie się przez portal DriveThruRPG, a wysyłki plików realizujemy codziennie w godzinach wieczornych (lub przy większej liczbie zamówień jeszcze w ciągu dnia). 

2. Zamówisz do podstawki dodatek Wybrańcy lub Dziennik Zielarski? Otrzymasz PDF do nich również w GRATISIE! 

3. Do czasu nadania wysyłki, otrzymasz przynajmniej kilka bonusowych, elektronicznych mini suplementów do Słowian z dodatkową zawartością. Później będą dostępne za darmo do pobrania dla wszystkich, ale Ty zdobędziesz je jeszcze „przedpremierowo”! Wśród tych nowości pojawi się gotowa przygoda!

LINIA WYDAWNICZA SŁOWIAN – GADŻETY i REKWIZYTY 

Wraz ze startem sprzedaży podręcznika podstawowego w sklepie pojawi się cała gama dedykowanych gadżetów do Słowian. Serdecznie polecamy je Waszym koszykom z zamówieniem!

1. Dice Tray, to dedykowana podstawka na rzuty kostkami z motywem okładki Słowian. Wymiary 20x20cm. Idealnie nada się pod rzuty 2k6. Podobno przynosi szczęście i mając ją na sesji, można przerzucić jeden test! 

2. Komplet trzech map z różnymi aspektami świata Slavii (geograficzna, z granicami regionów, z umiejscowieniem ważnych wiosek i traktów). Idealna sprawa dla wszystkich lubujących się w mapkach. Podstawowy rekwizyt na sesji. 

3. Piękna MATA (z ekoskóry) z unikalnym wzorem MAPY SLAVII, 80x60cm. Wprowadzi niesamowity klimat do Waszej gry. Materiał jest wodoodporny, zawsze wraca do pierwotnego kształtu, więc można nawet ją spokojnie wyprać, a później będzie jak nowa. 

4. Ołówki z logiem Słowian. Mały gadżecik a jak cieszy! Wiecie do czego Wam się przyda  Must Have dla wszystkich Zielarzy! 

5. EKRANY MISTRZA GRY – profesjonalne, trzyczęściowe ekrany z cennymi wskazówkami, tabelami – drukowane na wysokiej jakości planszy. Z przodu znajdzie się unikatowa, kolorowa grafika przedstawiająca wizerunki trzech słowiańskich bogów. Niechaj Gracze wiedzą, że panteon spogląda na nich bacznym okiem! Produkt pojawi się w przedsprzedaży, czekamy jeszcze za finalnymi plikami. Wysyłka przewidziana na koniec maja. 

6. Woreczki na kości – klimatyczne worki na zestawy kości z logiem Słowian. Wszak żadne kostki między sesjami nie mogą trafić w niepowołane ręce. Woreczki zostały pośratane przez naszych żerców, dzięki czemu rzuty wypadają z większa pomyślnością!

WSPARCIE SŁOWIAN 

Dobrze wiemy, że ważne jest wsparcie systemu. Jeśli wahasz się przy zakupie, bo nie wiesz czy system będzie rozwijany – powinieneś byś spokojny, grę czeka świetlana przyszłość. 

1. Małe suplementy – na obecną chwilę do Słowian wydano dwa małe suplementy o nazwie: Wybrańcy oraz Dziennik Zielarski. W planach mamy wydanie jeszcze jednego, podobnego dodatku. 

2. Duże dodatki – swoją objętością dorównują samej podstawce. W najbliższych planach jest wydanie Bestiariusza z prawdziwego zdarzenia, w tej chwili graficy już zaczynają prace. Mamy pierwsze ilustracje i wstępny spis potworów. Planujemy zawartość na około 250-300 stron. Jeśli gra spotka się z szerszym uznaniem, spokojnie, mamy pomysł na kolejny dodatek, ale jego wydanie może być planowane nie wcześniej niż na ostatnie miesiące tego roku, bądź pierwszy kwartał 2021. 

3. „Żyjący Świat – Cykl Jare” – na dodatkach nie poprzestajemy. Do gry będziemy wydawać darmową zawartość do pobrania, wydawaną w mniejszych częściach. Projekt ma przedstawić Wam „żyjący” świat, oś czasu, najważniejsze wydarzenia i ikoniczne postacie. W tym wszystkim mają szansę pojawić się Wasi bohaterowie! Na podstawie dostępnych materiałów, MG będzie w stanie poprowadzić kampanię, lub zainspirować się wydarzeniami, które miały miejsce akurat w okolicy Waszej rozgrywki. Dodatkowo zostaną wprowadzone pewne moduły mechaniki (np. specyficzne choroby), a także takie podstawowe sprawy jak miejsca urodzenia, czy profesje. Więcej dowiecie się o tym pomyśle już niebawem, w ciągu dwóch tygodni, pierwszy odcinek „serialu o Slavii” już w produkcji! Warto zatem śledzić stronę Słowian, i wypatrywać chwili, kiedy przepowiednia się zrealizuje!

To jak, widzimy się pośród Lodowych Pustkowi – gdzie panuje Marzanna, albo na Rogu Pomorza? Mamy nadzieję, że tak!

Sława!

Dodaj komentarz