Era Brzezień – Nowy Ekwipunek

Ruszyła przedsprzedaż!

Witajcie w kolejnej części artykułów opisujących rozszerzenia zawarte w Wybrańcach. Dzisiaj nadal zajmujemy się Erą Brzezień, ale pokrótce przybliżymy Wam nowy ekwipunek jaki będą mogli zyskać bohaterowie podczas swoich przygód!

Jak już wiemy, Era Brzezień przenosi akcję gry na linii czasu o około wiek do przodu. Ma to swoje skutki w panteonie bogów, rozwoju wiosek, mentalności ludności, prawie… ale także ta sprawa rzutuje na broń jaką władają wojowie, i jakimi sztuczkami teraz można się posługiwać w czasie bitek.

Słowianie toczą boje z obcymi od długiego czasu, dlatego wynalazki z ich ziem, przedostały się już głęboko na ziemie Slavii. Praktycznie wszędzie można zobaczyć germańską stal, po prostu stała się bardziej dostępna. Niektórzy mistrzowie rzemiosła, zaczęli nawet wytwarzać również takową broń, choć jest to jeszcze rzadkością. Większość tych dziwnych broni, jak buławy, nadziaki, halabardy występują na rynku w wyniku przejęcia karawan, złupienia germańskich wiosek przy granicy, albo odebrania ich nieboszczykom z pola bitwy. Czasem pojawiają się nowe sztuki u kupców i na kramach, te wyjątkowe okazy, nowe, nieużywane praktycznie, musiały być pozyskane w wyniku handlu. Dokładnie – niektórzy władcy słowiańscy bardziej lubują się w sztuce dyplomacji i widzą korzyści w barterze z obcą nacją!

Wilczy Strażnik, we własnej osobie!

Kusze
Wybrańcy wprowadzają nowe umiejętności, jedną z nich są kusze, gdyż jak łatwo się domyśleć i ta broń została przejęta przez słowiańskich strzelców z germańskich rąk. Bohaterowie od tej pory mogą uczyć posługiwania się kuszami. Trzeba przyznać, że to najgroźniejsza broń strzelecka na polu bitwy, mogąca przebić się przez praktycznie każdy rodzaj pancerza, a co więcej – zadaje spore obrażenia. Posłanie bełtu w newralgiczne miejsce, potrafi wyeliminować przeciwnika natychmiast, jednak problem z ładowaniem kuszy jest większy, ponieważ zajmuje dużo czasu. Jak to mówią, coś, za coś!

Broń długa
Pewną nowinką będzie wprowadzenie długiego miecza, czyli tzw. broni półtoraręcznej, z której można korzystać w dwojaki sposób, aby otrzymać odpowiednie profity do ataku, bądź obrony. To wymagająca broń, ale jej uniwersalność z pewnością się przyda i zostanie doceniona przez wprawnego woja. Wszystko zależy od “postawy” z jakiej atakuje bohater dzierżący długi miecz, czy to trzymając broń w jednej ręce, czy może w dwóch dłoniach.

Inna ekwipunek
Do powyższego zestawu nowości dochodzą również nowe bronie obuchowe, nabijane kolcami pały, buzdygany, buławy – z nowymi zestawami cech i reguł specjalnych, wprowadzających nieco świeżości na pole walki. Pojawiają się też halabardy, całkiem nowe tarcze, a także stalowa zbroja – bardzo ciężka ochrona, ale mogąca zatrzymać wiele trafnych ciosów z broni.

Petardy
Na osobną uwagę zasługują wybuchowe petardy. Jednak Słowianie podchodzą do nich w dosyć szczególny sposób, gdyż jak większość uważa – są to magiczne przedmioty, w których została zaklęta cząstka boskich mocy. Nawet nazwy różnych rodzai tych zabawek pochodzą od konkretnych bogów, z jakimi mają związek. Mogą powstać tylko podczas specjalnego rytuału, na którym znają się żercy i wołchwowie. Spytacie jednak… no ale jak to możliwe, i czym tak naprawdę są owe petardy? Rzeczywiście chowają w sobie boską moc, mają powiązanie z przesądami czy też są objawem postępu w świecie, który brnie naprzód, a technologia coraz bardziej się rozwija?
Na to pytanie będziecie musieli sobie odpowiedzieć sami. Cóż to byłaby za tajemnica, gdybyśmy ją teraz Wam wyjawili?
Jedno jest pewne, gdy zwyczajni ludzie zobaczą wybuchające petardy, rozbłyski, albo chmury trującego gazu, powiedzą, że to wszystko dzięki bogom i przesądom…

HOLA! TO NIE WSZYSTKO! NOWI PATRONI!
Do naszego zespołu dołącza Daily Kraken! Witamy na pokładzie i zapraszamy!

http://dailykraken.pl/
https://www.facebook.com/dailykraken/

Nowy Patron – Daily Kraken!

Mamy nadzieję, że Was zainteresowaliśmy tym rozszerzeniem i całym dodatkiem!

Chcesz wesprzeć naszą działalność? Zamów podręcznik Wybrańców w przedsprzedaży już teraz! Zyskujesz rabat, drukowaną mapkę Rogu Pomorza, podpis Autora w dodatku, a także PDF jeszcze przed wysyłką drukowanych egzemplarzy!
Uwaga: to jedyna opcja by otrzymać PDF Wybrańców poza zbiórką!

Wejdź i sprawdź szczegóły!

Dziękujemy wszystkim za lekturę i zapraszamy do dyskusji! Już jutro pojawi się kolejna część naszego cyklu. Tym razem weźmiemy pod lupę szczegóły związane z Erą Brzezień!

Dodaj komentarz