Era Brzezień – Tumy

Już w przedsprzedaży!

Witajcie w kolejnej części artykułów o rozszerzeniach zawartych wewnątrz dodatku do Słowian, pt. Wybrańcy! Poniżej przedstawiamy nowość w postaci Tumów Bogów!

Wybrańcy przyniosą ze sobą trzy nowe oblicza bogów, czyli tzw. Tumy. Mają obrazować konkretne ich twarze, cechy. Dla przykładu, wszyscy znamy Welesa jako sprawiedliwego boga umarłych, który przyjmuje do swego królestwa wszystkich na to zasługujących… No właśnie, a co z tymi wszystkimi złymi, żyjącymi w niezgodzie z naturą Słowiańskiej Wiary? Ci mogą się spodziewać widoku samego Czarnoboga – czyli najmroczniejszego oblicza Welesa. Dlatego niektórzy wyznawcy, kierują swe modły konkretnie do niego, aby przebłagać go już za czasu swojego życia, i nie zbłądzić podczas wędrówki na Welesowych Bagnach. Co więcej, w niektórych regionach Wiecznych Łęgów w całych wioskach mogą po prostu czcić Czarnoboga, jako jedyne słuszne oblicze Welesa. Prawdziwi fanatycy będą go nawet postrzegać jako osobny byt! Dlatego o Tumach Bogów można mówić sporo, a podejście do teorii – kim tak naprawdę są, różni się na przestrzeni warstw społecznych oraz lokacji, regionów.

Przejdźmy do rzeczy, czyli jakie konkretnie Tumy pojawią się w Wybrańcach?
– Światowit (Tum Świętowida)
– Białobog (Tum Swaroga)
– Czarnobog (Tum Welesa)
Każde z tych oblicz może być czczone i wybrane podczas tworzenia postaci jako bóstwo. Co więcej, nie zapewniają tylko nowych możliwości i przychylności, ale także wprowadzają ciekawą mechanikę! Oto przykłady!

Znaki bogów

Zasady wyznawców Światowita
Bohaterowie wyznający ten Tum Świętowita, mogą liczyć na bardzo mocne zagrania w modłach, wpływające na ich ogóle losy w czasie przygód, ale nie w walce.

Jako, że Światowit jest pewną “wariacją” na temat wyobrażeń Świętowita, zwraca on szczególną uwagę na fakt opieki tego naczelnego bóstwa nad światem i jego wyznawcami. To Tum kierujący ludzkimi ścieżkami, aby były dla nich proste, oraz łatwe w pokonaniu.

Zasady wyznawców Białoboga
Jeśli w czasie testu modłów na kościach wypadnie dubel (dwie takie same liczby), MG wykonuje rzut na tabelę pomyślności ze str. 222 i wprowadza efekt w odpowiednim momencie.

Jako, że Białobóg jest najjaśniejszą stroną Swaroga, skupia się na swoich wyznawcach jak na własnych dzieciach i stara się wspomagać wszystkich jak tylko się da. Jego moce skupiają się na subtelnym ale zauważalnym wzmacnianiu i uzdrawianiu, a ponadto, zsyła na bohaterów dobre omeny, aby przysporzyć im szczęścia w czasie przygód!

Zasady wyznawców Czarnoboga
Jeśli w czasie testu modłów na kościach wypadnie dubel (dwie takie same liczby), MG wykonuje rzut na tabelę pecha ze str. 222 i wprowadza efekt w odpowiednim momencie.

Jako, że Czarnobóg jest wymagającym bóstwem, zsyła także na swych wyznawców próby i złe omeny, aby dowiedli, że są godni wzywać jego imię! To zagrożenie jest rekompensowane przez moce modłów jakie Czarnobóg oferuje!

HOLA! TO NIE WSZYSTKO! NOWI PATRONI!
Korzystając z okazji, chcemy wszystkich poinformować, że do naszego grona partnerów i mediów dołączają Panowie Humigraj oraz Miszcz Gry Robakov!
U Pana Humigraja, z pewnością zobaczycie recenzję najnowszego dodatku jak tylko się pojawi w druku. Natomiast Miszcz Robakov, poprowadzi swoich Graczy przez Slavię i nagra dla Was sesję z tego systemu. Więc będzie mogli zobaczyć jak grywa się Słowian (jeśli jeszcze na bogów tego nie wiecie)!
Bomba!?
Co nie?!

Mamy nadzieję, że Was zainteresowaliśmy tym rozszerzeniem i całym dodatkiem!

Chcesz wesprzeć naszą działalność? Zamów podręcznik Wybrańców w przedsprzedaży już teraz! Zyskujesz rabat, drukowaną mapkę Rogu Pomorza, podpis Autora w dodatku, a także PDF jeszcze przed wysyłką drukowanych egzemplarzy!
Uwaga: to jedyna opcja by otrzymać PDF Wybrańców poza zbiórką!

Wejdź i sprawdź szczegóły!

Dziękujemy wszystkim za lekturę i zapraszamy do dyskusji! Już jutro pojawi się kolejna część naszego cyklu. Tym razem weźmiemy pod lupę szczegóły związane z Erą Brzezień!

Chwała!

Dodaj komentarz