Aktualności #14 – Informacje o rozszerzeniach, recenzje, nowi patroni

Sława! 

Kochani, przez ostatni czas nie było aktualizacji na wspieram.to ale pojawiały się regularnie wieści na FB. Dzisiaj w zbiorczej formie przedstawiamy je, abyście byli na bieżąco i nic Wam nie umknęło.

➡️Suplement dla wspierających  

Będziemy regularnie informować wszystkich o pracach nad suplementem. Aktualnie – rozszerzenie „Bestie” zostało wstępnie ukończone, musi przejść przez testy i korektę. Jak wszystkie dodatki zostaną zrobione i będą po korekcie, złożymy je do jednego pliku i roześlemy wspierającym. Póki co planujemy wydanie tego suplementu w formie PDF.

➡️Dodatkowe materiały dla MG 

Przygotujemy jeszcze jeden dodatkowy plik PDF do pobrania i samodzielnego druku z dodatkowymi tabelkami i pomocami dla MG. Pojawią się w nich m.in.: tabela strachu, lokacje trafień, zemsta przodków dla wołchwa i efekty przeładowań, zatraty.

➡️Darmowe zasady 

W przygotowaniu będzie również darmowy plik z przykładowymi zasadami, gotowymi bohaterami do rozgrywki. W połączeniu z przygodą „Dziady” – będzie można samemu spróbować gry w Słowian w swoim gronie i przetestować mechanikę „w ogniu”. Wiemy, że recenzje są ważne, ale nie ma to jak wzięcie udziału samemu w rozgrywce, zapoznanie się z klimatem i wieczorna sesja ze znajomymi!

➡️Rozszerzenie – Wioski Slavii 

W nim chcemy zawrzeć informacje o najważniejszych wioskach na kontynencie – po jednym, szerokim opisie charakterystycznej osady dla każdego regionu (z wyjątkiem Slavenii, tam pojawią się opisy trzech miejscowości, w których urzędują najwięksi władcy). Z pewnością to rozszerzenie posłuży jako dobre pole do sesji nastawionych na śledztwa, spiski i walki o władze. Dodatkowo, chcielibyśmy zawrzeć mały generator, którym MG będzie mógł się posłużyć podczas tworzenia scenariuszy (albo w samym środku sesji). Jednak to narzędzie nie będzie wielce rozbudowane (tak jak generator podróży) – ma stanowić dobre pole do improwizacji.

➡️Rozszerzenie – Przygodnik 

Tutaj znajdą się „zalążki” na sesje – zwięźle opisane historie z wytycznymi dla MG – jednak dokładny scenariusz będzie trzeba zrobić samemu. To idealne narzędzie dla tych, którzy lubią tworzyć własne historie, a czasem brakuje im weny. Smaczkiem będą mapki (format b5), po jednej dla każdego pomysłu. Szacujemy, że pojawi się ich około 15-20, w zależności od objętości wcześniejszych rozszerzeń.

➡️Rozszerzenie – Nowa Era  

Dyskusja na temat tego rozszerzenia jeszcze trwa. Podczas wstępnych prac, pojawił się pomysł aby zastąpić Erę – konkretną konwencją, z ciekawymi zasadami odwołujących do wcześniejszego rozszerzenia. Prawdopodobnie w tej sprawie wystartuje ankieta dla wspierających projekt, ale dopiero kiedy obie zawartości będą w jasny sposób przedstawione i gotowe do przejścia z fazy planowania do tworzenia.

➡️1 000 „lajków” na FB Słowian… 

Wołchwowie spojrzeli w przyszłość i są zgodni, ta liczba będzie znamienna dla projektu Słowian. Mawiają, że zostanie coś ogłoszone. Pytanie – co i czego te wieści mają dotyczyć?

➡️ BANDURKI.PL 

Miło tam ogłosić, że do grona patronów dołączają nowe media. Musimy chórem przyznać, że to mega inicjatywa. Wiadomości, ciekawostki ze świata fantastyki, gier planszowych i fabularnych, kalendarz konwentów czy spotkań. Z Panem Prowadzącym jesteśmy w stałym kontakcie, zatem możecie się spodziewać różnych nowości.. na różnych płaszczyznach! www.bandurki.pl

Dokładne informacje o działalności strony: https://bandurki.pl/2018/artyk…

➡️ Ciekawa relacja sesji Słowian na blogu KADUCEUSZ
https://kaduceusz.wordpress.co…

➡️ Notka o Słowianach na POLTER.PL
https://polter.pl/rpg/Slowiani…

➡️Recenzja na blogu ERPEGOWE PIEKIEŁKO 
http://rpg-piekielko.pl/2018/1…

Dodaj komentarz